לפני שאתם מתחילים לעבוד בכל הכוח על הסטארט אפ החדש שלכם יש כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם. בדיוק בשביל זה הכנו לכם את המדריך לסטארט אפ המתחיל!

הסכם סודיות (NDA)

מחפשים שותפים לדרך? לפני שאתם ממהרים לספר על הרעיון שלכם לאנשים נוספים, מומלץ לחתום על הסכם סודיות. ההסכם יגן על הרעיון שלכם וכל המידע שאתם חושפים, כך שמי שנחשף אליו לא יוכל לעשות בו שימוש בעצמו ובמילים אחרות לא יוכל ״להעתיק את הרעיון״.

הסכם מייסדים

מצאת ם שותפים לרוץ איתם קדימה? עכשיו נותר לחתום על הסכם מייסדים אשר יבטיח את הזכויות וחובות של כל אחד מכם, כך שבמקרה של סכסוך ביניכם תהיה לכם הגנה משפטית בכל הנוגע לסטארט אפ.

פתיחת חברה ברשם החברות

מומלץ לפתוח חברה אונליין, הדבר חוסך בעלויות האגרה לרשם החברות ומדובר בהליך מהיר בהרבה מפתיחת חברה לא באופן מקוון. פתיחת החברה יכולה לעשות תוך ימים ספורים ופעמים רבות תוך שני ימי עסקים בלבד. לאחר פתיחת החברה ניתן להתחיל בפעילות העסקית, לפתוח חשבון בנק עבור החברה ולפתוח תיקים בע״מ ובמס הכנסה.

מסמכים לצורך רישום חברה

על מנת לרשום את החברה יש להגיש לרשם החברות 3 אופציות שונות לשם חברה, כתובת חברה, הצהרת בעלי מניות, הצהרת דירקטורים ותקנון. בנוסף, יש לשלם את אגרת רישום חברה באתר רשם החברות (במקרה של רישום חברה באופן מקוון אתם זכאים להנחה של 500 ש״ח באגרה). העו״ד שמטפל עבורכם ברישום החברה יכין עבורכם את כל המסמכים הנדרשים.

בחירת שם לחברה ורישום סימן מסחר

תחילה יש לבדוק באתר רשם החברות האם קיימת חברה עם שם זהה לזה שחשבתם עליו, לאחר צליחת המכשול הזה ולאחר פתיחת החברה ברשם החברות מומלץ לרשום את השם שבחרתם לחברה כסימן מסחר. רישום שם החברה כסימן מסחר מבטיח שרק החברה שלכם תוכל לעשות שימוש באותו שם ובכך מגן על השם והמוניטין שלכם מפני מתחרים.